Lisans ve Sözleşme Yönetimi

Esnek

Sürükle Bırak

Kolay Kullanım

Lisans Yönetimi

 • 1.

  Lisans Envanter Yönetimi

  Pazar araştırması kurumları, yeni satın alınan tüm yazılımların yüzde 23'ünün aslında kullanılmadığını tespit etti. Kurulu olmayan kullanılmayan yazılımın toplam değeri bilgisayar başına 400 $ ortalamadır. Aktif lisans yönetimi ile lisans hatalarını ve aşırı lisanslamayı kabul etmek, genellikle büyük potansiyel maliyet tasarruflarını açığa çıkarır.

 • 2.

  Lisans Uyumluluğu

  Lisans ihlalleri tüm işletmeler için risk oluşturmaktadır. Otomatik lisans yönetimi, geçerli lisans envanteriniz ve gerçek kullanımıyla ilgili tam şeffaflık sağlar. Onaylanmamış yazılım kurulumlarının otomatik lisans yönetimi yoluyla izlenmesi sayesinde, şirketinizde kullanılmayan lisanssız bir yazılım olmadığından emin olabilirsiniz.

 • 3.

  Etkinlik Tabanlı Faturalandırma

  Aktivite tabanlı yazılım lisansı faturaları, maliyetleri düşürmek için büyük bir potansiyel sunar. Matrix42 Lisans Yönetimi'nin bir bileşeni olan otomatik lisans yönetimi, maliyetlerin etkinlik bazlı bir şekilde belirlenmesini ve faturaların sipariş vermiş olduğu departmanlara lisans verilmesini sağlar.

Sürükle Bırak
İş Akış Onayı
Görev Dağıtımı
Otomatik Yazılımlar
Kullanıcı Ekle
Kolay Entegre

Yazılım Ürünlerine Kapsamlı Genel Bakış

Her zaman şirketinizde, cihazlarda, veri merkezinde, sanallaştırılmış sunucularda veya bulutta hangi yazılım ürünlerinin kullanıldığını göz önünde bulundurun.

Bir Bakışta Herşey

Tam sürüm, kiralama uzantıları ve diğer durumlara genel bakış sağlayın.

Lisans Envanterine Genel Bakış

Matrix42 Lisans Yönetimi, lisans envanterine ve gereksinimlerine dikkat etmeyi, maliyetleri proaktif olarak kaydetmeyi ve riskleri en aza indirmeyi çok kolaylaştırır.

Lisans Metrikleri “Hizmet Olarak”

Yaklaşık iki milyon yazılım parmak izi hakkında kapsamlı, sürekli güncellenen referans verileri. Bu veriler çeşitli satıcılardan yazılım ürünlerini, yükseltmeleri ve notları düşürür, lisans metrikleri, stok tutma birimleri (SKU’lar) ve daha fazlasını kapsar.