Varlık Yönetimi

Artık

Çok

Kolay

Matrix42 ile Varlık Yönetimi

 • 1.

  Varlık Yönetim Prosedürü

  Bir şey olmadan önce harekete geçin. Yazıcılar gibi varlıklar ile ilgili veri ve kalıpların toplanması, yazıcı tonerlerinin değiştirilmesi gerektiğinde veya bir yazıcının kullanım ömrünün sonuna gelindiğinde önceden haberiniz olsun!

 • 2.

  (IT) Varlık Envanter Yönetimi

  Varlıkları el ile kontrol etmek, önlenebilir varlık kayıplarını veya lisanslama gereksinimlerini yerine getirmekteki başarısızlıkları hesaba katmasanız bile, çok fazla zaman ve para gerektirir. Matrix42 Asset Management, şirketinizin zaman ve paradan tasarruf etmesini sağlar.

 • 3.

  Görselleştirme ve Raporlama

  Asset data is presented visually, which provides many advantages. Detailed reports on all of your assets not only create a quick overview, but also support you in making data-driven business decisions about, for example, new asset procurement.

Matrix42 Varlık Yönetimi

Donanım, yazılım, mobil cihazlar, SIM kartlar, çevresel cihazlar, ağ cihazları ve diğer varlıklar envanterimiz sürekli olarak değişmektedir. Bu varlıkların yaşam döngüsü tamamen şeffaf değilse, hangi varlıkların yenilediğini, hangilerinin süresinin dolduğunu ve hangi cihazların hizmet ömrünün sonuna yaklaştığını belirlemek büyük çaba sarf eder.

Bu genel bakış eksikliği, yetersiz tedarik, boşa zaman, daha yüksek maliyetler ve operasyonel risklere yol açabilir. Matrix42 Portföy Yönetimi sizin için genel bakışınızı geri yükler.

Tüm varlıklar ve bağlı verilerle ilgili şeffaflık

Farklı konumlardan, departmanlardan, maliyet merkezlerinden ve çalışanlardan gelen varlık bilgilerinin yanı sıra, bir CMDB’deki şirket yapısına ilişkin tüm verileri entegre eder. Bu size varlıklarınızın ve yapılandırmalarınızın tam bir resmini sağlar.

Gereksiz maliyetlerden kaçının

Matrix42 Portföy Yönetimi, varlık sözleşmelerinin süresinin sona ermesine ilişkin genel bir bakış açısıyla, boş manuel faaliyetlerin otomatikleştirilmesine kadar, mümkün kılmaktadır.

Güvenilir lisans uyumluluğunun sağlanması

İyi varlık yönetimi başarılı bir lisans yönetimi için temel oluşturur. Aksi takdirde, kontrol eksikliği, başarısız denetimler ve boşa harcanan bütçeler neredeyse kaçınılmazdır.